top of page
  • Writer's pictureZuzana Lešová

Čo pre mňa znamená byť FlexiExpert?

Updated: Sep 6, 2021


Som FlexiExpert, pretože sa môžem slobodne rozhodovať o svojej práci. Pretože chcem a môžem v projektoch odovzdávať svoje skúsenosti v pracovnom čase, ktorý mi vyhovuje. Je to možnosť každý deň pracovať s témami, v ktorých vidím budúcnosť nielen pre seba, ale aj pre druhých. A samozrejme, čo je pre mňa najdôležitejšie - dáva mi to jasný zmysel.


Celý život som pracovala vo vlastných firmách a veľakrát som rozbiehala nové projekty alebo aktivity


Ich spoločným znakom vždy bolo, že mi niekde hlboko vo vnútri dávali zmysel. Ich hlavnou esenciou bolo nachádzanie nových spôsobov, postupov alebo možností. Častokrát som robila veci inak, ako bolo na trhu zvykom.


Prvý krok bol orientovať sa na seba a na to, čo ma baví


Potom prišlo moje prvé obdobie Sebarozvoja. Sústredila som sa na spoznávanie samej seba, na rôzne druhy typológií a pod. Práve toto mi pomáhalo akceptovať vzájomné rozdielnosti v rodine a zlepšilo komunikáciu hlavne s deťmi.


V živote máme všetci obdobia keď strácame svoj kompas v nás


Aj u mňa prišlo obdobie, kedy som sa trochu stratila. Sústredila som sa na ľudí okolo seba a preberala za nich zodpovednosť natoľko, že som zabudla pracovať so svojimi snami a víziami. Prestala som v tom, čo som každý deň robila, vidieť zmysel a dlho som si to neuvedomovala. Len som cítila, že som nespokojná.


Ako to býva často, aj u mňa sa to skončilo rozvodom. Najhoršie ale bolo, že som zrazu nevedela, čo mám ďalej robiť, ako sa po pár rokoch vrátiť do pracovného života. Moje profesionálne dno bolo, keď som bola presvedčená, že mňa už nikde nezamestnajú, že naozaj nemám čo ponúknuť, že za sebou nemám veľkú kariéru… Bolo to veľmi ťažké obdobie, najmä preto, že som mala problém aj sa o tom s niekým porozprávať. Hanbila som sa za to, že si neverím.


Moje najdôležitejšie rozhodnutia som urobila po rozhovore sama zo sebou


Mala som veľmi hlboký rozhovor sama so sebou. Zobrala som si dostatok času a zodpovedala si základné otázky – čo chcem, čo je pre mňa dôležité, a najmä čo mi dáva zmysel. V náročnom, ale úprimnom dialógu samej so sebou som opäť našla svoj kompas a moje najťažšie obdobie sa skončilo.


Uvedomila som si, že sa nechcem vracať k tomu, čo som robila predtým, že potrebujem ísť dopredu. Vždy som mala rada ľudí, rada som sa s nimi rozprávala, často som bola pre ľudí inšpiráciou. Veľa krát sa na mňa ľudia obracali s prosbami o radu.


Znovu som sa zamerala na seba a na to, čo ma zaujíma a dáva mi zmysel


Vtedy sa začalo moje druhé obdobie Sebarozvoja. Absolvovala som školu arteterapie v Prahe. Potom som svoju pozornosť upriamila na koučing. Prešla som si niekoľkými certifikovanými kurzami. Pretože mi to dávalo zmysel a svoju budúcnosť som videla v tomto odvetví.


Začali mi do cesty prichádzať výzvy a ponuky. Každú som podrobila môjmu vnútornému auditu o zmysle nielen pre mňa ale aj „väčšieho“ zmyslu, ktorý zahŕňa vytváranie spoločenstiev a komunít.


Projekt FlexiExpert je unikátnou príležitosťou na SPOLU-PRÁCU


A presne takýto projekt je aj platforma FlexiExpert. V Platforme sa spája sloboda voľby a možností a poskytuje veľký priestor na spoluprácu. FlexiExperti pre klientov, FlexiExperti sebe navzájom a samozrejme klienti FlexiExpertom.


Ja ponúkam znalosť prostredia malých a stredných firiem, v ktorom som sa celý svoj doterajší pracovný život pohybovala, a mám ho prežitý a nacítený. A som rada, že budem súčasťou komunity špecialistov v rôznych oblastiach. Platforma je pre mňa sieťou vzájomných prepojení, podpory, inšpirácií a zaujímavých kontaktov. Budú z nej vyplývať budúce vzájomné obchodné vzťahy a obrovská príležitosť na zaujímavú a hodnotnú SPOLU-PRÁCU.


Je pre mňa dôležité, že komunita vytvorená cez Platformu bude vytvárať priestor na vyjadrenie sa a komunikáciu všetkých jej členov z rôznych profesných skupín. Platforma tak bude online priestorom pre nás všetkých.

0 comments

Comments


bottom of page